• Deň narcisov

Dňa 18. apríla sa aj naša škola zapojila do zbierky pri príležitosti Dňa narcisov. Pri akcii vypomáhali žiačky 9. ročníka Tkáčová S., Tkáčová B. a Filičková A.. Žiaci a obyvatelia obce ochotne prispievali do pokladničky, začo im všetkým ďakujeme.

• Divadelné predstavenie - Ako išlo vajce na vandrovku

V Divadle Jonáša Záborského v Prešove sa žiaci 1. – 6. ročníka ponorili do príbehu chlapca, ktorý sa lieči v nemocnici, no napriek tomu nepozná nudu. Nehnevá sa ani nato, že nemá vlasy, veď sám si dal prezývku – Vajce. A tak sa vďaka svojej rodine, ktorá ho počas návštevných hodín zabáva hraním divadielka, vyberie na vandrovku pod morskú hladinu. Predstavenie si všetci užili, veď bolo zábavné, humorné, no aj veľmi poučné a s hlbokou myšlienkou o najcennejších veciach na svete.

• Zážitková hodina prvouky

Netradičnú hodinu prvouky mali naši druháci v utorok 9. apríla. Navštívili miestneho včelára pána Miroslava Michalku z Tušíc. Bol to pre nich naozaj zaujímavý zážitok. Videli historické úle i tie, ktoré ujo včelár využíva v súčasnosti. Jeho rozprávanie bolo pútavé a žiaci sa dozvedeli veľa nových informácií o živote a práci včiel. Bez nich by nebolo rastlín ani sladučký med. Druháci si užitočné poznatky usilovne zapisovali do zošitov. Veríme, že takáto návšteva nebola posledná.

• Divadelné predstavenie 6. - 9. ročník

9. 4. 2024 bol výnimočným dňom pre žiakov 6. – 9. ročníka, ktorí sa v tento deň zúčastnili divadelného predstavenia v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Bláznivá komédia „Zbabraná hra“ bola živou ukážkou predstavenia, v ktorom nič nevyšlo podľa plánu. Do deja nás vtiahli úmyselne „zbabrané“ scény, detektívny príbeh, ale aj perfektné výkony hercov, ktorí počas predstavenia prišli k divákom. V tento deň sme sa nielen kultúrne naladili a zasmiali, ale navštívili sme aj centrum Prešova a ochutnali tradičné prešovské pirôžky.

Piatok 19. 4. 2024