• Organizácia vyučovania vo štvrtok, 27.10.2022

•

• z prevádzkových dôvodov bude školská jedáleň variť obed LEN PRE DETI MATERSKEJ ŠKOLY
            • ŠKD bude v prevádzke ako obvykle, odporúčame silnejšiu desiatu
            • upravený rozvrh hodín na štvrtok je dostupný na webe (aj žiaci 2.stupňa končia 5.vyučovacou hodinou)
          • Rodičovské združenie - členský príspevok

• Rodičovská rada pri Základnej škole v Tušickej Novej Vsi na svojom zasadnutí dňa 18.10.2022 odsúhlasila výšku členského príspevku na šk.rok 2022/2023:

• rodina s 1 dieťaťom v ZŠ            -   10 eur
            • rodina s viacerými deťmi v ZŠ    -   12 eur
            • rodina v hmotnej núdzi               -   oslobodená od poplatku
          • Informácie o voľbe zástupcov rodičov do Rady školy

• Legislatívne východiská

Podľa §25 odsek 5) zákona 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve:

„Členmi rady školy pri základnej škole, základnej škole pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, materskej škole, základnej umeleckej škole alebo členmi rady školského zariadenia pri školskom internáte a centre voľného času sú dvaja zvolení zástupcovia pedagogických zamestnancov, jeden zvolený zástupca ostatných zamestnancov, štyria zvolení zástupcovia rodičov, ktorí nie sú zamestnancami školy alebo školského zariadenia, a štyria delegovaní zástupcovia zriaďovateľa“

Do Rady školy nie sú volení zástupcovia rodičov osobitne za každý ročník, ale 4 rodičia za CELÚ ŠKOLU. Odchodom dieťaťa zo ZŠ zaniká členstvo rodiča v Rade školy.

Kandidáti – informácie

• rodič môže podať vlastnú kandidatúru (vzor formulácie nižšie)
            • rodič môže navrhnúť za kandidáta iného rodiča (vzor formulácie nižšie)

Podanie vlastnej kandidatúry, príp.návrhu kandidáta uskutočňujte do 24.10.2022 do 12.00 hod:

• prostredníctvom EduPage – správou cez rodičovské konto
            • osobne v listinnej podobe (obálku označenú „Voľby do Rady školy 2022 “ odovzdajte triednej učiteľke)

Kandidát postupuje do volieb až po tom, ako písomne potvrdí svoj súhlas s kandidatúrou (súhlas bude možné podpísať aj na rodičovskom združení 18.10.2022, alebo neskôr, v inom dohodnutom termíne)

Priebeh volieb

• Po kompletizácii zoznamu kandidátov budú samotné voľby prebiehať elektronicky, cez rodičovské konto EduPage, v režime anonymného hlasovania. O spustení hlasovania budete informovaní.
            • Rodičia (zákonní zástupcovia) majú bez ohľadu na počet svojich detí, ktoré sú žiakmi školy, len jeden hlas.

Vlastná kandidatúra (vzor textu):

.............................................................................(meno a priezvisko) ako zákonný zástupca dieťaťa............................................, žiaka/žiačky.....ročníka týmto vyjadrujem svoj záujem kandidovať ako zástupca rodičov do Rady školy vo voľbách 2022.

Návrh kandidáta (vzor textu):

.............................................................(meno a priezvisko) navrhujem ako kandidáta na zástupcu rodičov v  Rade školy vo voľbách 2022 pána/pani........................................................(meno a priezvisko).

• Oznam pre rodičov a žiakov

• V stredu, 12.10.2022, nebude:

• reformované náboženstvo 1. - 4.ročník
            • rímsko-katolícke náboženstvo 1. - 2. ročník
            • rímsko-katolícke náboženstvo  5. - 7. ročník

Ostatné hodiny NAV a ETV sa budú vyučovať podľa rozvrhu.

• Zber gaštanov

• Upozorňujeme žiakov, že v týchto dňoch  prebieha v škole zber gaštanov. Nazbierané gaštany odovzdávajte pred vyučovaním , resp. popoludní pri bočnom vchode do školskej budovy.

• Dôležitý oznam pre rodičov detí MŠ

• Vážení rodičia!

Vzhľadom na aktuálne vzniknutú situáciu s nedostatkom pedagogických zamestnancov v MŠ z dôvodu choroby Vás prosíme, aby ste potvrdili záväznú účasť Vášho dieťaťa v MŠ v dňoch 5.10.-7.10.2022. Prosíme rodičov detí, pre ktoré nie je predprimárne vzdelávanie povinné, aby pokiaľ je to možné, nechali deti v dňoch 5.10-7.10. doma.  Ak sa v uvedených dňoch nahlási do  MŠ viac ako 21 detí, nebude možné personálne zabezpečiť celodennú prevádzku. O prípadnom upravenom čase prevádzky MŠ Vás budeme ešte dnes informovať.

• Organizácia vyučovania v pondelok 3. 10. 2022

• Upozorňujeme rodičov a žiakov, že zajtra (3.10.) z organizačných dôvodov budú mať všetci žiaci 5 vyučovacích hodín (vrátane dievčat 6. a 7. ročníka, ktoré začnú vyučovanie 1. vyučovacou hodinou)