Dva dni plné objavovania, zážitkov a nových poznatkov prežili žiaci 6., 7. a 8. ročníka počas exkurzie naprieč Slovenskom. V historickej Kremnici sa preniesli do minulosti, spoznali bohatú históriu mesta, ochutnali atmosféru tradičnej výroby kremnických krumplí a nazreli do tajov Mincovne Kremnica. Najväčším zážitkom bolo, keď si každý vlastnoručne vyrazil svoju pamätnú mincu. Večer strávili na ranči, kde ich privítali zvieratá, príroda a príjemná atmosféra plná smiechu a spoločných zážitkov.
Ďalší deň ich čakal fascinujúci svet energie v Energolande pri Mochovciach. Vďaka tomu si prostredníctvom interaktívnych aktivít vyskúšali, ako fungujú elektrárne a odkiaľ sa k nám dostáva elektrická energia.
Cestu domov zavŕšila návšteva čarovného Vlkolínca, ktorého jedinečná architektúra a malebné prostredie zanechali v žiakoch silný dojem. Exkurzia bola skvelým spojením histórie, tradícií, vedy a zábavy a všetci si z nej odniesli množstvo nezabudnuteľných spomienok.